Рік французької мови в Україні

/Files/images/movna_stornka/2018-2019/Франц язык.jpg

З 1 вересня 2018 року стартував Рік французької мови в Україні – МОН та Посольство Франції в Україні сподіваються залучити до його проведення всі посольства франкомовних країн. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Послом Франції в Україні Ізабель Дюмон.Рік французької мови в Україні має на меті популяризацію французької мови за допомогою різноманітних заходів та проектів, що будуть здійснюватися на всій території України.

/Files/images/movna_stornka/2018-2019/_mg_4298_650x410.jpgМіністр освіти і науки України Лілія Гриневич з Послом Франції в Україні Ізабель Дюмон

Запрошуються школи, університети, асоціації, громадські організації, фонди, культурні центри, бібліотеки, кінотеатри, концертні зали й інші установи долучитися та додати власні проекти до заходів Посольств країн-членів Франкофонії, Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України, мережі Альянс Франсез в Україні та Французького інституту в Україні.

За допомогою цієї аплікаційної форми https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVck4QuaJrNgcorHC6lINyKp9CPrquw6q9EvEktltnw8sU8g/viewform

Ви зможете зареєструвати Ваш проект для того, щоб він був офіційно зарахований до переліку проектів у рамках Року французької мови в Україні.

Більш детально дізнатися про проекту або долучитись до них можна на офіційній сторінці Francophonie en Ukraine.

/Files/images/movna_stornka/2018-2019/Франция.jpg

Цікаві факти про французьку мову

- Прогнози на 2050 рік вказують, що кількість франкофонів має досягнути 700 мільйонів (через демографічне зростання на африканському континенті), які представлятимуть 8% населення планети, у порівнянні з 3% на сьогодні; потенційно, один з найбільших економічних ринків.

- 274 мільйони людей у світі говорять французькою на 2014 рік (220 мільйонів на 2010 рік). Таким чином, французька є п’ятою найпопулярнішою мовою у світі за кількістю мовців (мандаринська, англійська, іспанська та, згідно з останніми оцінками, арабська або гінді), єдиною мовою, поруч з англійською, якою спілкуються на п’яти континентах.

- Французька – 2-га мова за кількістю людей, які її вивчають: 125 мільйонів учнів, 900 000 викладачів французької.

- Французька – 3-тя робоча мова у світі бізнесу, робоча мова багатьох міжнародних (ООН, СОТ, ОЕСР, МОП …), європейських (Європейський Союз та Рада Європи) та африканських установ і організацій.

- Французька – 4-та мова за популярністю в Інтернеті зі 180 мільйонами користувачів; 6-та мова за кількістю відвідуваних сайтів за місяць; 5-та за популярністю мова у Вікіпедії та 3-тя на сайті «Amazon».

- Міжнародна організація Франкофонії (OIF), заснована у 1970 році, об’єднує 84 країни та уряди, серед яких як повноправні члени організації, так і члени-спостерігачі, як Україна. Таким чином, до Міжнародної організації Франкофонії входить більш ніж третина країн планети і близько 900 мільйонів людей.

- У Французькій культурній мережі (Французькі інститути та «Альянс франсез») вивчають французьку близько 620 000 осіб. У шкільній французькій мережі за кордоном, яка пропонує навчання згідно з навчальними програмами Міністерства національної освіти Франції, здобувають освіту, у свою чергу, 342 000 учнів, 60% з яких – іноземці; шкільна французька мережа нараховує 495 заклади у 137 країнах.