Рецепти лікування книг

Що робити, якщо книга потрапила в воду?

Швидше поставте мокру книжку (розкривши віялом) в сухому, теплому приміщенні, яке добре провітрюється. Склеєні листи, перш ніж розгорнути, обережно стискайте то в одну, то в іншу сторону. Якщо вони не розклеюються, потримайте над парою. Вологі листи перекладіть фільтрувальнимї папером і на наступний день праскою доведіть їх до висихання.

Що робити, якщо забруднилася обкладинка?

Ледеріновую обкладинку книги можна протерти вологим тампоном, змоченим в розчині прального порошку. Коленкорову обкладинку протирають чорнильною гумкою (ластиком). Паперову обкладинку не слід чіпати. Вона боїться чистки. Краще її обклеїти новою красивою обгорткою.

Що робити, якщо листки книги пом'ялися?

Під сторінки і зверху на них кладуть по одному чистому, не надто щільному аркушу білого паперу і теплою (не гарячою!) праскою розгладжують кожен лист.

Що робити, якщо сторінки книги розірвалися?

Надірвану сторінку підклеюють так: намазану клеєм смужку цигаркового паперу кладуть (клеєм догори) під надрив, загинають по краю книжкової сторінки, наклеюють на сторінку. Пошарпаний край сторінки обклеюють папером схожого кольору.

Яким клеєм можна відремонтувати книгу?

Краще використовувати клей ПВА.

Правила ремонту книги

• Якщо на книзі чорна пляма: промити марганцем, або розчином лимонної кислоти, заіржавілі плями аналогічно.

• Якщо жирна пляма: пропрасувати через промокашку, або протерти м'яким шматочком теплого хліба.

• Якщо книга промокла: між сторінками покласти промокальний папір, а книгу під прес.

• Якщо є сліди від пальців: потерти мильним ганчіркою.

• Якщо у книги відірвалася обкладинка: потрібно з марлі або ситцю вирізати смужку шириною 5-6 см у висоту книги, намазав тканину клеєм.

• Якщо у сторінки відірвався куточок: акуратно підклеїти трикутник білого паперу, а потім відрізати виступаючу кромку.

• Як заклеїти розірвану навпіл книгу, сторінку: заклеїти прозорим папером або скотчем, щоб видно було текст з обох сторін.

За порадами, будь ласка, звертайтеся до бібліотекаря!